Potrava

22. prosince 2012 v 22:25 |  Potrava
Agamy vousaté jsou všežravci. Žerou jak zeleninu a ovece, tak hmyz. Ale většinou z větší části ten hmyz. Z hmyzu žerou: šváby, cvrčky, potemníky moučné, sarančata, kobylky.... Ze zeleniny a ovoce snad všechno. Můj Benjík nejvíc miluje takové zelené lístečky (chutnají jako ledový salát, ale je to jiný druh), ale led. salátek taky miluje S vyplazeným jazykem

Agamce (hlavně malé) by jsme neměli dávat hmyz větší než její hlavička na šířku! Mohla by se tím udusit.

Vousatky taky žerou holátka myší. Ale na ty POZOR! Vousatky z nich tloustnou. Takže vystačí cca 1 holátko na 2- 3 měsíce. !!zamozdřejmě ji budeme krmit pořád, ale nebudeme ji dávat pořád holátka!!

Agamky do 4 měsíců se krmí minimálně 2x denně a dát jim množství takové, dokud nepřestanou žrát. Nevadí když jich sní 3 nebo 20! Tak od 4- 5 měsíců vousatku krmíme 1x za den také množstvím co se do ní vejde. Od cca 1 roku ji krmíme buď 1x za den po menším množství (né kolik bude chtít!- tloustne!), nebo je lepší ji krmit co 3 až 4 dny po větším množství.

Agamky také milují moučné červy. Ale těmi krmit max. 1x za měsíc. Jsou těžko ztravitelní a agamě by mohlo být špatně, nebo by mohla i zemřít!!
Cvrček stepní (banánový) ↑↑↑↓↓↓
Šváb argentinský
Kobylka zelená ↑↑↑
Holátka myší
Saranče
Mouční červi ↑↑↑
Potemník moučný ↑↑↑(fotky potravy jsou v GALERII---> potrava)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama