Začínáme- výbava terária

22. prosince 2012 v 19:07 |  Terárium
Terárium- velikost: pro jednu agamu vousatou by mělo být velké nejmíň 80x 40x 40 cm (d, h, v). Ale lepší je větší. Pro dvě agamky je nutné terárko minimálně 100x 50x 50 cm (ale zase je lepší větší, čím větší, tím líp).

Vodopády do terárka: Do terária není vhodné dávat vodopád. Vypadá to sice krásně, ale pro pouštní ještěrku se to nehodí a spíš to ani není vhodné. Agamy pocházejí z pouště a tam vodopády opravdu nejsou. Akorád by ji zvlhčoval zbytečně vzduch.

Písek: Na barvě písku nezáleží. Je to jen a jen na vašem vkusu a fantazii.
TIP: můžete barvy písku i míchat. Např. dát červený a černý. Ale mě osobně se nejvíc líbí ten bílý nebo žlutý, vypadá to potom jako v přírodě. Písku se agamce do terárka musí dát nejmíň 3 cm.
Barvy písku jsou k dostání: červená, černá, žlutá, bílá... Možná i ještě nějaké, ale s nimi jsem se ještě nesetkala.

Dekorace: Do terária je vhodné umístit i nějaké dekorace. 1, je to hezčí, než prázdné terko a 2, vousatky rády lozí. Jako dekorace může být: kámen, kleck, větev, kmen, roslina- buď živá nebo umělá...

V terárku by měly být 2- 3 misky- 1 na vodu, 2 na zeleninu, ovoce a 3 na drcené a převařené skorápky od vajíček, nebo drcenou sépiovou kost. (já osobně tu 3tí misku nemám, každého cvrčka vždy ve vitamínech a sépiovce obalím)

3D pozadí- také není nutné, ale je lepší ho tam mít. Jednak po něm agamka lozí a taky, když ji pláchne cvrček tak ho může chytit. Součástí 3D pozadí by měl být i ,,balkónek".

Teplota rerárka: teplota na nejchladnějším místě v terárku by měla být aspoň 28 stupňů, průměrná teplota- 35 stupňů, pod výhřevnou lampičkou- min. 45 stupňů, ale může být i 50- 55.

Topení a světlo: topné kabely a topné kameny jsou nevhodné. Stačí vyhřívat pouze dvěma žárovkama. První: UVB (ReptiGlo 26W, 10.0) a druhá stačí obyčejná žárovka do domácnosti (podle velikosto terka, ale nejvhodnější je 40 st.)
Mé terárko ↑↑↑ 80x 40x 45 (d, h, v)
Benjík se vyhřívá :)
Terárium z boku...
Detail 3D pozadí s balkónkem ↑

(další fotky terária ---> GELERIE-----> terárium !)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Tady se můžete ptát na jekékoliv otázky odhledně agam vousatých.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama