Nejčastější otázky o agamách...

28. března 2013 v 18:58 |  O vousatce

1, je vhodný pro agamu vousatou topný kámen?

Ne! Ničí jí to orgány, jako jsou játra.

2, proč je má agama "černá"? Je to normální?

Je to naprosto normální Mrkající Agamy takhle ukazují svou náladu. Když je agama černá je to buď z toho důvodu, že není spokojená (chce nažrat, napít, chce vytáhnout, je jí zima...) a nebo prostě nemá svůj den. Vousatky jsou dost náladové. U samců trvalé černé zbarvení pod krkem může znamenat také to, že má chuť k páření.
********************************************************************************************************************************************************
Typický postoj agamy vousaté, když je naštvaná ↓- černý krk, vztyčení na předních, otevřená tlama, někdy také (ale ne na této fotce) zvednutý ocas (jako štír)

3, je vhodná pro a.vousatou topný kabel?

Neuškodí, ale není nutný, když budete dobře vytápět lampičkama, postačí to Mrkající

4, co se to mojemu samci oběvilo za "vyrážky" na zadních nožkách?

Nebojte, nic to není. Je to naprosto normální! Mrkající Váš agamák právě dospěl! Jsou to femorální póry.

5, jak nejlépe vytápět+ UVB?

Vytápět stačí obyčejnou 40W žárovkou za 10 kč. Jako UVB je nejlevnější a jedna z nejkvalitnější možností značka ReptiGlo 10. 26W- nejmíň.....ale čím víc, tím líp Mrkající

6, jakým množstvím cvrčků mám krmit malou agamku?

Dejte jí kolik se do ní vejde Mrkající Klidně i 30 najednou. Můj Benjík každoděnně sežral 40 cvrčk- jedna krabička, ale teďka žere čím dál tím míň. Toto je naprosto normální. Agamy jak rostou mají žrát míň. Některé agamy, ale mají i v dospělosti šílený apetit a sežrali by také klidně 40 cvrčků denně, ale toto vede k obezitě a mohou i zemřít! Dospělá agma se krmí buď každý den třeba 5ti cvrčkama, nebo ob den např.15, nebo klidně i co dva dny třeba 30ti najednou.

7, agama už 3. den nekadila!

Zácpa je časté a velmi vážná! Jestli agamka už tři dny nekadila, musí se s ní jít ihned ke zvěrolékaři!

8, agama zvrací!

Musíte jít ke zvěrolékaři. Ten jediný zjistí proč zvrací a jak ho má léčit.

9, jak často se agamky svlékají?

Je to podle toho, jak rychle rostou. Mláďata se mohou svlékat třeba každé 2 týdny, nebo ještě klidně častěji, ale dospělé agamy, které už tak moc nerostou se svlékají cca 4x za rok Mrkající

10, jak bude agama vousatá v dospělosti velká?

Až 60 cm. Samice, ale většinou těch 45-50 cm.

11, smrdí agamí terárko?

Samotné to hovínko a moč smrdí šíleně! Pokud se agama vykadí, páchne celý byt a je nutno vyvětrat Smějící se Ale když se každý den to hovínko uklidí, nesmrdí to...Nemá co Mrkající

12, jak často se má měnit agamě písek v terárku?

Pokud splníte to co jsem říkala v 11, (hovínko a moč každodenně uklidit) stačí jednou za rok Mrkající

13, jak často měnit agamě vodu?

Podle toho, jestli v ní je písek, nebo je voda čistá. Ale minimálně jednou za den. Já mému Benjíkovi měním vodu klidně i 3x Smějící se On jak v něm lítá, vždycky si tam nahází písek a vodu vylije.

14, musí být voda odstátá?

Nemusí. Samozdřejmě případné odstátí nevadí, ale je to zbytečné Mrkající

Máš ještě nějaké otázky?- http://vousatky.blog.cz/1212/poradna-o-agamach-vousatych

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jarus vapenikova jarus vapenikova | E-mail | 15. dubna 2014 v 18:01 | Reagovat

prosim mam otazku mame rocni agamu treti tyden nezere nepije nevyprazdnuje jen spi muze ted v dubnu zimovat nebo mame jit na veterinu dekuji

2 Marush Marush | 28. ledna 2016 v 12:19 | Reagovat

Proboha jit ke zverolekari je asi logicke a normalni a ne cekat na odpoved nekde na blogu,kdyz osoba,co koment napise ani nemela moznost zvire videt a posoudit to... Nektere lidi nepochopim ;)

3 Zuzka Zuzka | 29. května 2017 v 17:55 | Reagovat

Může se samice sama oplodnit sama bez samce a ani ho nemáme v jiném terárium.

4 Seobortru Seobortru | E-mail | 30. června 2018 v 23:29 | Reagovat

Здравствуйте!
Предлагаю продвижение Вашего сайта, если Вы хотите видеть свой сайт первым в поисковых системах, то обращайтесь.

Мой профиль ВКОНТАКТЕ https://vk.com/seobort

Буду рад помочь, пишите ;)

5 Davidsem Davidsem | E-mail | Web | 6. července 2018 v 3:39 | Reagovat

Чемпионат мира – это суть международное борьба сообразно футболу. В этом году ФИФА проходит в России. Выстроенные с нуля арены с нетерпением ждали и ждут любителей футбола и лучших игроков планеты. Июнь и июль стали горячими месяцами ради России. На кону – главный футбольный трофей.
Но некоторый болельщики, в том числе и иностранные гости, приехавшие для чемпионат, предпочитают большую обломок времени проводить в заведениях, где проходят прямые трансляции всех матчей Мундиаля. Здесь обстановка не такая официальная, ну а про наличие большого выбора алкогольных напитков и закусок лопотать не приходится.
Хотим рассказать вам о ТОП 3 заведений в Адлере, в которых комфортно, весело и вкусно пользоваться футболом!
<a href=https://restoranysochi2.blogspot.com/>Рестораны в Сочи</a>
1. Английский паб The Prince of Wales/ «Принц Уэльский»
??Адрес: Имеретинская низменность, Морской бульвар, д. 1
Заведение с атмосферой типичных пабов Туманного Альбиона. Вся мебель и предметы интерьера привезены из Лондона с Portobello Road. Здесь каждая вещь имеет свою историю. Кухня — традиционная островная: сливочный суп чаудер с морепродуктами, бангерс-энд-мэш, фиш-энд-чипс, пастуший пирог. Барная карта включает с десяток сортов разливного эля, портера и стаута, есть обязательный чтобы такого места большой запас виски — как купажированного, так и односолодового. Посмотреть матчи дозволено как внутри паба, беспричинно и для открытой террасе в компании громкоголосых друзей.

2. Ирландский паб O’Sullivan’s/ Осаливанс
??Адрес: Нижнеимеретинская залив, ул. 65 лет Победы, д.55

Классический Ирландский паб находится в шаговой доступности через стадиона. Куча ТВ панелей, которые транслируют футбол. Образцовый ассортимент пива (Гиннес, Килкени, Харп), чтобы ценителей русской классики – Жигули. Полноценная кухня, крепкие напитки, коктейли – все есть. Плюс отличная веранда, для которой к чемпионату смонтировали огромный экран, а быть входе расписание всех трансляций.

3. Пиццерия Papa Johns/ «Папа Джонс»
Каждую трансляцию в пиццерии разыгрывают бесплатную пиццу! Угадавшему счёт матча первым – в подарок футбольная пицца. Акция действует в ресторанах козни "Духовенство Джонс" сообразно адресам, указанным ниже. Экраны расположены во всей пиццерии. В ТРЦ «Мандарин» жрать открытая терраса тоже с экранами и детская зона, где малыши могу поиграть, покуда родители увлечены футболом.
Сайт: https://restoranysochi2.blogspot.com/
http://www.youtube.com/watch?v=LBB1DvlqcOI
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LBB1DvlqcOI" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

6 elisabethrd4 elisabethrd4 | E-mail | Web | 20. července 2018 v 3:06 | Reagovat

Prepare servant moved:
http://fernando.projects.telrock.org

7 violetkf69 violetkf69 | E-mail | Web | 23. července 2018 v 14:47 | Reagovat

Stared unusual contract:
http://rhonda.w.telrock.org

8 Simonmy435 Simonmy435 | E-mail | Web | 23. července 2018 v 16:20 | Reagovat

How do you feel about your soccer knowledge? Do you think you could benefit from a few tips and tricks? You can have so much fun playing soccer. Whether you're new to the sport or a seasoned player who is seeking to find out more, this article is here to help you.

Communicating is very important when you play with a team. You should indicate to others what your intentions are. Agree on a word you will use to communicate your intention to take the ball or to try scoring. You should also have a word you can use to ask for help.

Advanced, intermediate, and beginner soccer players all need different kinds of cleats. People that are just starting out should stick with plastic or synthetic ones. More advanced players can use metal cleats that can be used on different surfaces.

Do not assume that you are out of the play once you pass the ball. Instead, trail the teammate you passed the ball to in order to find the best position for you to assist him. Good players pass the ball again if needing help.

Recognize that how you pass the ball to someone else has meaning. For example, a hard pass indicates a sense of urgency, and it may tell the player that someone is coming up on them. A soft pass <a href=https://www.giverman.com>토토</a>, <a href=https://www.giverman.com>토토사이트</a>, <a href=https://www.giverman.com>기버맨</a>, <a href=https://www.giverman.com>giverman</a> often indicates that you want the player to retreat toward you a little. There is much you can say on the field, even without words.

Hopefully you have learned something while reading this article. While soccer is fun, there is a lot to learn in order to be an effective player. Continue to learn more so you can strive to be like one of the pros. Learning those new tricks sure is exciting, and there is much more to learn.

9 estellaof1 estellaof1 | E-mail | Web | 25. července 2018 v 21:02 | Reagovat

Stared unusual project:
http://lawanda.blogs.telrock.org

10 megandb69 megandb69 | E-mail | Web | 30. července 2018 v 6:44 | Reagovat

Freeware gay porn  
http://gayarab.erolove.in/?pg.asa
  old gays gay males gay personals gay android apps gay chatrooms

11 ACmilanrc328 ACmilanrc328 | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 11:15 | Reagovat

Folks the world over have long recognized the physical benefits and sheer excitement the sport of soccer can offer. Perhaps you have yet to discover the joy and exhilaration that playing and watching soccer may bring to your life. Keep on reading to learn more about the game and to see if it may be the sport for you.

When you see a teammate in a good position, pass the ball quickly. After your pass, get yourself into good field position. Get in front of blockers so that your teammate can easily pass the ball back to you or to another teammate who is in a better position.

If you have the ball and you see open space, move toward it. You want to bring a defender in toward you, so that the field opens up for one of your teammates. As the defender gets closer, pass the ball to someone who is in a better position than you. Hopefully, they will score!

If you are located in mid-field, notice what is happening on both ends. You need to be prepared to receive the soccer ball from a single side and quickly switch it to the opposite side. Be aware of the location of your teammates and defenders on the field.

Watch soccer games on TV. You can learn a lot by paying attention to the way professional players play. Pay attention for patterns, strategies and team work. Professional players usually display a few tricks if <a href=https://www.giverman.com>기버맨</a> they get an occasion but you should not try reproducing these tricks until you are more comfortable with the game.

It is no secret that millions of individuals in every corner of the globe are devoted to soccer, both as players and as spectators. It may be that you had never really given the sport much thought until now. With any luck, the material presented in the article above has sparked your interested and gotten you ready to start playing.
<a href=https://www.giverman.com>토토</a>, <a href=https://www.giverman.com>토토사이트</a>,<a href=https://www.giverman.com>사설토토사이트</a>,<a href=https://www.giverman.com>안전놀이터</a>, <a href=https://www.giverman.com>바카라</a>, <a href=https://www.giverman.com>바카라사이트</a>

12 SergioClini SergioClini | E-mail | Web | 4. srpna 2018 v 20:31 | Reagovat

AminoBoosters в 3-7 раз дешевле, чем Laminine LPGN.  В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200. Всё 1 в 1. Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений Не MLM http://1541.ru viber +380976131437  Скайп evg7773

13 Seniorswem Seniorswem | E-mail | Web | 7. srpna 2018 v 5:57 | Reagovat

Help systems for seniors <a href=http://seniorsmentalhealth.ca>Alert!</a>

14 SergioClini SergioClini | E-mail | Web | 8. srpna 2018 v 4:41 | Reagovat

Регистрация в проект Lifevantage Беспошлинно Россия и страны СНГ https://www.youtube.com/watch?v=UYzaR7AthU8

15 MorrisConia MorrisConia | E-mail | Web | 10. srpna 2018 v 12:23 | Reagovat

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 3-6 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

Protandim Nrf2 в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов.
На базе Протандима Созданы удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики.
Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

16 lakishafk60 lakishafk60 | E-mail | Web | 11. srpna 2018 v 0:45 | Reagovat

My redone gay porn site  
http://men.sexblog.pw/?profile.travis
  gay strippers gay hotline number gay man chat gay mates gay cholos

17 komok97arite komok97arite | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 17:05 | Reagovat

Добро Пожаловать на новый, обновленный ТОР4.РУ - [url]https://t0r4.tk/[/url]
tor4.ru - здесь о культуре потребления и вся правда о наркотиках!

18 brittneyfi3 brittneyfi3 | E-mail | Web | 13. srpna 2018 v 20:17 | Reagovat

Stared unusual project:
http://sheryl.w.telrock.org

19 GoodvinJafelegree GoodvinJafelegree | E-mail | Web | Středa v 18:51 | Reagovat

игровые автоматы бездепозитный бонус за регистрацию  

<a href=http://igrovieavtomati.su/>игровые автоматы в хорошем качестве без регистрации</a>

20 jayhq16 jayhq16 | E-mail | Web | Pátek v 17:12 | Reagovat

Striking pctures  
http://futanari.porndairy.in/?tayler
  erotic art books erotic tale erotic cd errotic stories erotic horror

21 samanthaov11 samanthaov11 | E-mail | Web | Včera v 13:47 | Reagovat

My revitalized folio
http://cars.pics.twiclub.in/?entry-nyla
free teen porn for mobile phones free gay hunk porn porn mature ejaculation faciaqle free porn stoned simi porn actress

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama